Znajdujące się w pobliżu Wzgórz Warszewskich Warszewo przyciąga niesamowitym wręcz urokiem. Nic dziwnego – jeśli przejedziemy się na rzeczone wzgórza, znajdziemy tam sporo uroczysk, które służą za punkty widokowe. Na samym osiedlu znajduje się w pobliżu Wzgórze Arkońskie, służące jako miejsce do spacerów i rozglądania się po okolicy.

Warszewo położone jest wyżej niż reszta Szczecina i w pewien sposób może spoglądać na resztę z góry. Sprzedaż mieszkań cieszy się tam niebagatelną popularnością, bo wszyscy chcą mieszkać w okolicy zieleni. Jeśli cenimy sobie długie spacery, odpoczynek i relaks w lasach, to na pewno będziemy zachwyceni Warszewem. To właśnie tam najczęściej wypoczywają rodziny z dziećmi. To właśnie tam znaleźć można naprawdę cudowne potoki, leśne zakątki i zielone łąki. Turyści bardzo chętnie odwiedzają Wzgórza Warszewskie. Ponieważ to północna część Szczecina, sprzedaż mieszkań cechuje się nieco niższymi cenami niż w reszcie miasta, ponieważ jest nieco dalej do centrum… aczkolwiek weźmy pod uwagę również to, że w dzisiejszych czasach prawie wszyscy mają samochód. A nawet jeśli go nie posiadają, to szczęśliwie komunikacja miejska nigdy nas nie zawodzi.

Zobacz także:

Warszewo jest jedną z ładniejszych części Szczecina i jeśli przeglądamy oferty sprzedaży mieszkań, koniecznie rzućmy okiem na tę okolicę. Znajduje się ona stosunkowo niedaleko różnych hipermarketów oraz galerii, toteż nie będziemy narzekać na brak kontaktu z nowościami.

Kiedy wybieramy mieszkania na sprzedaż – nieważne, czy to Warszewo, czy Podjuchy – zawsze powinniśmy kierować się tym szóstym zmysłem, który pozwala nam na lepsze wybranie miejsca do życia. Może być wszakże i tak, że Warszewo tak nas zauroczy, że nie spojrzymy nawet, czy wybrane przez nas mieszkanie będzie w stu procentach odpowiadało naszemu zapotrzebowaniu. Mieszkania Warszewo to synonim komfortu życia. A czujnym być trzeba, bo przecież musimy wiedzieć, czy dane mieszkanie nie będzie musiało zostać przez nas na przykład wyremontowane. Właśnie dlatego warto oglądać wszelkie apartamenty w dzień – w ten sposób bowiem jesteśmy w stanie ustalić, czy nie ma jakichś niedoskonałości. Oczywistością jest, że na zdjęciach wszystko wygląda lepiej. Odrobina Photoshopa sprawi, że szybko zapomnimy o tym, że mogą tkwić jakieś zacieki. Właśnie z tego powodu warto zabrać się z osobą, która dobrze rozumie, jak działa wynajem mieszkań i będzie w stanie ocenić naszą przyszłą nieruchomość w Szczecinie. Nie chodzi o brak zaufania do dewelopera. Warszewo cieszy się dobrą opinią w całym Szczecinie, a sprzedaż mieszkań w tej okolicy zwykle skutkuje tym, że obie strony są bardzo zadowolone. Ale zawsze warto uposażyć się w dodatkową opinię. Z tego powodu można przeglądać media społecznościowe. Tam odkryjemy, co o transakcjach sądzili nasi poprzednicy. Przeczytamy ich komentarze, poznamy opinię, szerzej zapoznamy się z profilem sprzedającego. Dla nas będzie to naprawdę godna uwagi wycieczka w Internet. Jeśli chcemy być w stu procentach obiektywni, możemy później zapytać sprzedającego o te opinie, które zapadły nam szczególnie w pamięć.

Mieszkanie jest również inwestycją na przyszłość. Minęły już czasy po Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, kiedy w trakcie prywatyzacji duże mieszkanie można było kupić za osiem tysięcy złotych  (ale z drugiej strony, niegdyś osiem tysięcy złotych to było naprawdę dużo pieniędzy). Teraz musimy wysupłać się ze znacznie większej kwoty, jeśli chcemy nabyć mieszkanie. Mimo to taka inwestycja się opłaca. Dla przykładu: (jeśli oczywiście posiadamy takie środki) kupujemy mieszkanie po to, żeby na nas zarabiało, a następnie wynajmujemy je studentom. Takie rozwiązanie ma oczywiście swoje wady, bowiem trzeba wtedy brać pod uwagę, że cena nieruchomości będzie nieco spadać. Z drugiej strony nie ma też przesadnie czym się przejmować. Ostatecznie i tak wszystko się zwróci, a remont nie wyniesie nas aż tyle. Warszewo jest skądinąd dobrą lokalizacją dla studentów, zwłaszcza tych, którzy w Szczecinie szukają świętego spokoju. Sprzedaż mieszkań ich nie interesuje, wynajem jednak owszem. Poza tym, z czasem takie mieszkanie może przydać się naszym dzieciom lub wnukom. Wielu rodziców bierze na siebie kredyt hipoteczny własnych dzieci, by te miały gdzie pomieszkiwać. To logiczne: w pewnym momencie każde mieszkanie robi się nieco za małe. Dlaczego więc nie urządzić im miłego kącika w cudownym Warszewie? Z pewnością nam za to podziękują. A jeśli nie będą chciały tam mieszkać, to ceny nieruchomości rosną – będą mogły z zyskiem sprzedać mieszkanie, a później kupić sobie coś innego na własność w innej części Szczecina. Tak czy siak, inwestycja w nieruchomości jest bardzo dobrym pomysłem zarówno dla tych młodszych, jak i tych nieco starszych małżeństw. Nie będą one żałować wydanych raz pieniędzy. Z czasem zresztą przyda im się to w przyszłości, więc ostatecznie zadowoleni będą wszyscy. Kupujmy mieszkania na Warszewie a  kupujmy mieszkania w Szczecinie i cieszmy się wspaniałym życiem w wygodnych czterech kątach. A spacery… spacery i zdjęcia będą doprawdy niezapomniane, gdy udamy się na Wzgórza Warszewskie!

Nieruchomości Sytek
ul. Wielka 21
61-755 Poznań
516 020 806
www.nieruchomosci.sytek.pl