Ostatnimi czasy rynek wręcz zalała cała masa smartbandów. Wynika to poniekąd z popularności tego urządzenia i coraz większej świadomości ludzi co do konieczności dbania o swoje zdrowie i aktywność fizyczną. W moje ręce wpadła niedawno opaska sportowa Garett Electronics FIT20 (zielona). Po kilku miesiącach użytkowania jej (i, zaznaczam, posiadaniu pewnego porównania z produktami innych marek) postanowiłem podzielić się własnymi wrażeniami płynącymi z jej użytkowania. Czy sprawdza się w akcji? Jak prezentuje się pod kątem designu? Jak wyglądają jego funkcjonalności? O tym wszystkim postaram się powiedzieć poniżej.

Smartband Garett Electronics FIT20 GPS - recenzjaOpaska sportowa Garett Electronics FIT20 (zielona) – pierwsze wrażenia

Pod względem wyglądu opaska sportowa Garett Electronics FIT20 (zielona) wygląda dość standardowo, przynajmniej na produkt w swojej kategorii. Składa się z głównego wyświetlacza oraz wymiennego paska na rękę – ten, który zakupiłem był jasnozielony i muszę powiedzieć, że naprawdę mi się spodobał. Ogólnie rzecz biorąc sama opaska bardzo dobrze leży na ręce. Jest stylowa i z pewnością nie trzeba się jej wstydzić. Oczywiście nie jest ona czymś, co można by zabrać na wykwintną kolację. To jednak sugeruje jej czysto sportowy charakter i tego można się spodziewać już przy jej kupowaniu. W każdym innym zastosowaniu – sportowym i po prostu casualowym, a zatem codziennym, sprawdza się znakomicie, stanowiąc świetne uzupełnienie strojów codziennego użytkowania.

Ekran w tej opasce jest jasny i bardzo czytelny, co działa na jej plus i pozwala szybko zorientować się w tym, co jest najważniejsze i czego chciałoby się dowiedzieć tuż po spojrzeniu na nią. Sama opaska występuje w różnych wersjach kolorystycznych. W sklepach można więc znaleźć nie tylko kolor zielony (który, swoją drogą, mogę z pełną stanowczością polecić), ale też kolor czarny czy czerwony. Jeżeli chodzi o pierwsze wrażenie to warto wspomnieć również o tym, że sprzęt ten wydaje się być niezwykle lekkim. Waży zaledwie 34 gramy – praktycznie nie czujemy go na własnej ręce.

Opaska sportowa Smartband Garett Electronics FIT20 (zielona) – jak sprawdza się w akcji?

Opaska sportowa Garett Electronics FIT20 (zielona) https://vobis.pl/mobile/smartwatch/garett-electronics-fit20-gps-zielona towarzyszyła mi przez kilka miesięcy. Nieco odczułem fakt, że nie bazuje ona na systemie operacyjnym Android – jej funkcjonalności są co prawda szerokie, ale brakuje w niej mnóstwa tych, które są standardem w urządzeniach właśnie z owym systemem na pokładzie. Mimo wszystko jednak opaska łączy się bezproblemowo ze smartfonami Android / iOS. Na jej plus działają powiadomienia wibracyjne (między innymi o wiadomościach SMS i połączeniach głosowych, ale też o rzeczach pochodzących z aplikacji). Całość bazuje na połączeniu Bluetooth, wykorzystując do swojego działania również GPS.

Po kilku miesiącach za najistotniejsze i najczęściej wykorzystywane przeze mnie funkcje tej opaski mogę śmiało uznać:

  • pulsometr, krokomierz – dwie podstawowe rzeczy, które w doskonały sposób sprawdzają się przy śledzeniu własnej aktywności fizycznej oraz stanu swojego zdrowia; sięgałem po nie praktycznie codziennie, a dzięki temu motywowałem się czy to do dłuższych spacerów, czy to do odpoczynku po ciężkim wysiłku (w przypadku podniesionego pulsu);
  • monitor snu – opaska bardzo dobrze radzi sobie z monitorowaniem snu i przedstawianiem wszelakich danych właśnie na jego temat;
  • budzik – dzięki tej opasce sportowej praktycznie zapomniałem o tym, że jeszcze kiedyś mój telefon służył mi do wybudzania mnie ze snu. Opaska robi to lepiej, delikatnie i stopniowo – mogę potwierdzić, że jest to rozwiązanie, które bardzo przypadło mi do gustu;
  • wodoodporność – smarband jest wodoszczelny – niestraszne są mu zatem żadne warunki pogodowe. Co jednak bardziej istotne, jest w stanie wytrzymać zanurzenie w wodzie. Nie pokusiłem się o dłuższe testowanie go pod wodą. Oznaczony jest jednak metką IP68 – a ona sugeruje, że jest w stanie przetrwać tego typu warunki.

Bateria, w jaką wyposażona została ta opaska nie należy do najlepszych, ale i do najgorszych. W standardowym trybie jest w stanie przetrwać nawet 5 dni, co jest wynikiem z kategorii “w porządku”. Moja poprzednia opaska, choć była nieco uboższa w funkcjonalności, starczała na dwukrotnie dłużej. Na plus działa z kolei szybkość ładowania (około 2 godzin), ale też czas czuwania. Bez korzystania z niej bateria wytrzyma do 20 dni.

Podsumowanie

Opaska sportowa od firmy Garett nie jest produktem złym. Sprawdzała się w akcji całkiem dobrze, a przede wszystkim spełniła się w swoich zastosowaniach. Bardzo dobrze radziła sobie z obsługą wszystkich funkcji, których można oczekiwać od tego typu sprzętu. Pod jednym warunkiem – jeśli uważamy go za typowo “sportowy”. W opasce zabrakło miejsca na dodatkowe bajery, co nie musi być wadą. Zwłaszcza wtedy, gdy i tak byśmy z nich nie korzystali. Ogólne wrażenie na temat opaski jest zatem jak najbardziej pozytywne. Jest produktem solidnym, a przede wszystkim wytrzymałym. Nie należy również dla najdroższych, z uwagi na co śmiało można dać jej szansę.