Chcesz założyć firmę? Jeśli chcesz zarobić na siebie i móc odłożyć na godną emeryturę, to jest to doskonały pomysł. Większość ludzi słysząc, że ktoś ma firmę lub zamierza ją zakładać, wyobrażają sobie miliony na koncie już po pierwszym miesiącu. Jednak nie wygląda to tak kolorowo. Najczęściej rozwijanie firmy trwa kilka lub kilkanaście miesięcy. Zdarzają się także przypadki, kiedy firma działa bardzo kiepsko i nie przynosi zysków, a wręcz wpędza się w jeszcze większe koszty i kończy z długami. Mimo to, nie jest koniec świata i często takie działalności nie upadają, ale udaje im się przywrócić do życia biznes, który po jakimś czasie zaczyna przynosić znacznie większe zyski.

Obawiasz się złożyć własną działalność? W naszym kraju urzędnicy nie są zbyt przyjaźni, co wiele ludzi zniechęca do podjęcia takiego ryzyka. Często także słyszy się, że przez „błąd” urzędnika cała firma splajtowała i popadła w potężne długi. Dlatego, koniecznością jest posiadanie prawnika, który będzie Cię chronił przed fałszywymi oskarżeniami i zawalczy o Twoje prawa. Jednak na takie rozwiązanie decydują się dopiero te firmy, które mają pokaźny obrót, czyli taki który mógłby zainteresować odpowiednie służby. Warto także zadbać o swoją firmę w inny sposób. Niekiedy bowiem zdarzają się sytuacje losowe, które są dla nas mocno niekorzystne. Dlatego warto pomyśleć o tym, aby biznes ubezpieczyć.

Ile to kosztuje?

Jeśli zdecydowałeś się na wykup ubezpieczenia dla firmy https://www.fullpolisa.pl/wylicz-skladke/ubezpieczenie-oc-firmy-i-dzialalnosci-gospodarczej/, to na pewno zastanawiasz się, jakie z tego tytułu poniesiesz koszty. Ciężko jednak określić to samodzielnie. Często bowiem, to jaką kwotę będziesz płacił, zależy od wielu czynników. Podstawowym jest oczywiście to, jakiego rodzaju działalność prowadzisz. Wiadomo, że w przypadku tych firm, u których ryzyko wystąpienia wypadku, kradzieży itp. Jest znacznie większe, będą musiały liczyć się z większymi kosztami. Te natomiast, gdzie ryzyko jest mniejsze lub znikome, płacą całkiem mniej lub rezygnują z ubezpieczenia.

Warto jednak płacić taką polisę, gdyż nigdy nie wiadomo, jaka sytuacja wystąpi. Co więcej, nie jesteśmy w stanie uchronić siebie oraz działalności przed każdymi losowymi zdarzeniami. Jakie konkretnie korzyści będziesz miał uiszczając składki? Przede wszystkim, spokojnie śpisz oraz wiesz, że nawet w trudnej sytuacji typu wypadek, kradzież itp. Będziesz mógł ubiegać się o pomoc finansową. Takie ubezpieczenie jest ochroną dla działalności oraz zabezpieczeniem finansowym.

Kiedy ubezpieczenie jest obowiązkowe?

Istnieją takie profesje, w przypadku których, posiadanie ubezpieczenia jest obowiązkiem. Są one związane z wysokim ryzykiem i chronią nie tylko właścicieli firm, ale także ich klientów. Ci bowiem, coraz częściej przed skorzystaniem z usług danej firmy orientują się, czy takowa posiada ubezpieczenie. Polisa OC jest swego rodzaju podstawowym typem ubezpieczenia. Oczywiste jest to w przypadku firm, które zajmują się rachunkowością czy też prawem. W grupie ryzyka są również rzeczoznawcy majątkowi oraz lekarze. Jeśli nie prowadzisz żadnej z tych działalności ani tym podobnych, to nie masz obowiązku wykupywania polisy ubezpieczeniowej. Jednak ubezpieczona firma, to nie tylko zapewnienie bezpieczeństwa jej, ale też zleceniodawcom, co świadczy o dbałości, empatii oraz zrozumieniu potrzeb klienta.

Należy jednak pamiętać o bardzo ważnej kwestii, jaką jest skala obejmowanych wydarzeń przez ubezpieczyciela. Musimy liczyć się z tym, że jeśli powstała szkoda była skutkiem umyślnego działania, naruszenia jakichkolwiek praw np. Autorskich czy prawa patentowego, strajku, zamieszek lub ataku terrorystycznego, ubezpieczenie tego nie obejmie https://www.wycena-oc.pl/ubezpieczenie-samochodu-osobowego/. W przypadku zużycia się sprzętu w sposób naturalny, czy użycia jakichkolwiek niebezpiecznych substancji lub środków wybuchowych, ubezpieczyciel również nie wypłaci środków finansowych. Możesz jednak poszukać takiego ubezpieczyciela, który wszystkie wymienione wyżej pozycje także bierze pod uwagę. Wiąże się to jednak ze znacznie wyższymi opłatami.

Co w firmie możesz ubezpieczyć?

Poszukiwanie dobrego ubezpieczyciela to nie lada wyzwanie. Trzeba przedrzeć się przez tysiące ofert i obietnic oraz wybrać te najbardziej wiarygodne. Dzisiaj jednak można się posiłkować również opiniami innych, a nie tylko polegać na własnym instynkcie. Dobrym pomysłem jest przeszukiwanie forów oraz stron internetowych i wszelkich opinii internautów. Dzięki temu będziesz miał pewność, że nie poświęciłeś losu swojej firmy w razie wypadku, osobom nieprofesjonalnym i niepoważnym.

Firmy mają przeróżne formy ubezpieczeń oraz oferują podobne możliwości, jeśli chodzi o obiekt polisy. Ubezpieczyć w swojej firmie możesz praktycznie wszystkie sprzęty i wszystkich pracowników. Mogą to być również pieniądze, całe nieruchomości, maszyny, urządzenia wszelkiego rodzaju, środki obrotowe, a nawet mienie pracowników. Można także ubezpieczyć majątek firmy na określone sytuacje typu: pożar, powódź, zalanie czy wybuch, wandalizm, kradzież z włamaniem, spięcia elektryczne itp. Firmy ubezpieczeniowe z każdym rokiem poszerzają swoje oferty, aby jak najlepiej dopasować się do oczekiwań swoich klientów.

Full Polisa Łukasz Wnuk
Promienna 33B
05-200 Marki
609 103 308
www.fullpolisa.pl/