Każda kobieta wybierająca się na zaślubiny oraz przyjęcie weselne chce wyglądać dobrze i elegancko, a jednocześnie pragnie nie przyćmić swoją kreacją panny młodej. Co zrobić, aby wyglądać dobrze i czuć się komfortowo?

Przygotowania do przyjęcia weselnego dla płci pięknej

Sezon ślubny jest bardzo długi, ponieważ zaczyna się już wiosną i trwa często do późnej jesieni. Dlatego wraz z pierwszymi, mocniejszymi promieniami słonecznymi w kwietniu rozpoczynają się pierwsze zaślubiny i wraz z nimi przyjęcia weselne. Wybór sukienki koronkowe jest dość trudny, gdyż rynek oferuje wiele możliwości. Obejmuje on zarówno sporo fasonów, długości, kolorów i materiałów. Często też to dopiero początek przygotowań całej kreacji, ponieważ całości dopełnia: makijaż, fryzura, torebka, buty i biżuteria. Dlatego przy wyborze kreacji na takie przyjęcie warto wziąć pod uwagę także typ karnacji, typ sylwetki oraz własny gust.

Przed kupnem sukienki powinno się uwzględnić kilka szczegółów, bo to przede wszystkim wyjątkowy dzień dla państwa młodych – zwłaszcza dla panny młodej. Dlatego unika się koloru białego przy wyborze sukienki na wesele, bo to w opinii wielu kolor zarezerwowany tylko dla sukni ślubnej. Dobrym wyborem mogą okazać się kolory pastelowe, czyli cytrynowy, miętowy, błękitny, groszkowy, fuksja czy pudrowy róż. Z mocniejszych odcieni, ciekawym kolorem jest sukienka: chabrowa, bordowa, pomarańczowa, żółta, kobaltowa, czerwona, zielona (zwłaszcza odcień zieleni butelkowej), złota lub srebrna. Jako gafę uznaje się sukienkę w kolorze czarnym, gdyż jest ona zbyt poważna – jak na tą szczęśliwą okoliczność. Dodatkowo uznaje się, że czerń jest kolorem żałoby.

Kolejnym aspektem, który bierze się pod uwagę w czasie kupowania sukienki to zachowanie minimalizmu. Powinno się uniknąć mocnych wzorów, ale i nadmiernej ilości zdobień. Nie oznacza to, że sukienka na wesele nie ma być wyjątkowa i stylowa. Jednak na przyjęciu weselnym świetnie sprawdzają się proste fasony, które wyglądają pięknie oraz gwarantują wygodę w trakcie tego długiego, intensywnego dnia jakim jest ślub i przyjęcie weselne.

Oryginalność wiąże się także z fasonem sukienki https://koronkowesuknie.pl/suknie-wieczorowe-na-wymiar/, ponieważ można wybrać modną i wyjątkową kreację. Taka jednak sprawdzi się na jedno, dwa wyjścia. Drugim, bardziej ekonomicznym posunięciem jest kupno klasycznej sukienki. Tą z pewnością można założyć kilkukrotnie, zmieniając jedynie dodatki. Dodatkowym plusem klasycznej kreacji jest fakt, że można założyć ją również na inne okazje i przyjęcia.

Fason, jak i strojność sukienki ściśle związany jest z materiałem, z jakiego jest ona uszyta. Przyjęcie weselne należy do eleganckich imprez, dlatego powinno się zrezygnować z lnu czy bawełny. Poleca się, aby sukienki na wesele były uszyte z tafty, atłasu czy jedwabiu. Użycie tego typu materiału podkreśli znacznie mocniej walory kobiecej sylwetki, jak również podniosłość przyjęcia weselnego. Drugą dość istotną cechą związaną z fasonem sukienki jest jej długość. W tym przypadku osoba zaproszona powinna zachować umiar i tak zwane wyczucie smaku, gdyż pod tym względem panuje pełna dowolność. Najlepsze okażą się sukienki, których długość określa się jako midi – jest to średnia długość (tak zwana do kolan) będąca najbardziej praktyczna i jednocześnie podkreślająca kobiece atuty. Niemile widziane są sukienki o długości mini i bardzo długie, czyli do ziemi. Ta ostatnia długość zarezerwowana jest na sukienkę ślubną ubieraną w tym dniu przez pannę młodą.

Przyjęcie weselne, a sukienka i dodatki

Fason sukienki powinien być dopasowany do figury ( https://koronkowesuknie.pl/pracownia-krawiecka-szczecin/ ), ponieważ inną sukienkę na wesele ubierze pani o typie sylwetki jabłko, a inną gruszka, klepsydra, tuba czy trójkąt. Równie istotnym faktem jest typ urody oraz oczekiwania, jakie stawia przyszła posiadaczka nowej kreacji. Przy wyborze sukienki na przyjęcie weselne powinno stawiać się na elegancję, prostotę i subtelność. Dlatego mniej istotne jest, czy sukienka będzie: miała odkryte ramiona, na cienkich ramiączkach, na grubych ramiączkach czy bardziej zabudowana. Warto jednak uwzględnić porę roku planowanego przyjęcia oraz jego lokalizację, co pozwoli idealnie dobrać sukienkę i dodatki.

W przypadku wyboru butów do sukienki na wesele dobrze jest wybrać słupek lub szpilkę, których wysokość będzie mierzyć pięć lub siedem centymetrów. Są to najwygodniejsze typy butów dla pań, jeśli chodzi o typ podbicia oraz wysokość. Dodatkowym atutem wspomnianego obuwia jest optyczne wyszczuplenie sylwetki, jak również piękna ozdoba kreacji. Do prostej i subtelnej sukienki można wybrać zdobne i trochę bardziej ekstrawaganckie obuwie, które potrafi zastąpić biżuterię.

Wybierając zdobne buty powinno się już zrezygnować z nadmiernej i zbyt wyrazistej biżuterii. Warto również postawić na skromną i neutralną torebkę, jak i odzienie wierzchnie. Stawiając na proste obuwie powinno się postawić na bardziej zdobny element kreacji, jak biżuteria, makijaż czy fryzurę. Wszystkie to trzy wspomniane elementy powinny współgrać razem z wybraną sukienką na wesele oraz pozostałymi elementami składowymi kreacji weselnej.

Koronkowe Suknie Ślubne
Sikorskiego 6/11
70-323 Szczecin
579 648 493
koronkowesuknie.pl