Kwas hialuronowy jest bardzo popularnym preparatem stosowanym w zabiegach kosmetycznych. Coraz więcej kobiet decyduje się na wypełnienie zmarszczek, poprawienie kształtu ust czy nawilżenie i ujędrnienie skóry przy pomocy zabiegów kosmetycznych z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Jego zbawienna odmładzająca moc, znana była już od dawna, jednak dopiero niedawno wkroczyła ona z rozmachem na salony gabinetów kosmetycznych, zdobywając serca ich klientek. Jednak wraz ze wzrostem jego popularności narasta ilość pytań o to, czy jest to bezpieczny sposób i jaki ma on wpływ na nasz organizm.

Czym jest kwas hialuronowy

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego
Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy w skrócie HA występuje w ludzkim organizmie naturalnie w postaci hialuronianu sodu, odgrywa on bardzo ważną rolę, ponieważ odpowiada za odpowiedni poziom nawilżenia oraz napięcie naszej skóry. Wraz z kolagenem stanowi on główny składnik naszej skóry, więc jego stosowanie jest w pełni bezpieczne dla organizmu. Wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w naszej skórze spada, przez co staje się ona sucha i wiotka, a także pojawiają się pierwsze zmarszczki. Dlatego też uzupełnienie go podczas zabiegów kosmetycznych z zewnątrz pomaga, zachować skórę w odpowiedniej kondycji na dłuższy czas. Do wykonywania zabiegów kosmetycznych wykorzystywane są najczęściej dwa rodzaje kwasu hialuronowego, wybierane w zależności od potrzeb klienta i rodzaju jego skóry.

Popularne zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy jest wykorzystywany do różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych, najbardziej popularnym jest wypełnianie nim zmarszczek. Sprawdza się on zarówno u kobiet w starszym wieku, które chcą zmniejszyć za pomocą tego zabiegu kosmetycznego widoczność zmarszczek jak także u młodych osób, które stosują go profilaktycznie, dla utrzymania skóry w jak najlepszej kondycji. Kwasem hialuronowym w tarcie zabiegów kosmetycznych wypełnia się także zmarszczki w bruzdach około nosowych oraz tak zwana lwią zmarszczkę na czole, które z wiekiem staje się coraz bardziej widoczna. Jednak nie tylko zabiegi kosmetyczne twarzy z wykorzystaniem tego eliksiru młodości są bardzo popularne. Dużym powodzeniem cieszą się zabiegi kosmetyczne wykonywane na takich partiach ciała jak łokcie, dłonie czy dekolt, gdzie skóra jest najbardziej podatna na wiotczenie z wiekiem. Po wykonaniu zabiegu kosmetycznego można spodziewać się niewielkiej opuchlizny oraz siniaków w miejscach wkłucia, jednak już po kilku dniach z powodzeniem można Cieszyć się zniewalającym efektem końcowym.

Zabiegi kosmetyczne z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, nie dają jednak trwałych efektów, ponieważ substancja ta rozkłada się w sposób naturalny w organizmie, dlatego dla utrzymania należytego efektu, należy je powtarzać w pewnych odstępach czasu. W zależności od organizmu, a także zastosowanego preparatu efekt utrzymuje się od sześciu do dwunastu miesięcy. Pomimo tego, nawet jeśli zabieg kosmetyczny nie zostanie powtórzony, skra po całkowitym wchłonięciu kwasu hialuronowego i tak będzie wyglądała lepiej niż przed samym ostrzykiwaniem.

Kwas hialuronowy jest także doskonałym zamiennikiem dla popularnego, jednak bardziej inwazyjnego botoksu przy powiększaniu ust. Pozwala on modelować wargi. Zabieg kosmetyczny ostrzykiwania ust kwasem hialuronowym poprawia jakość skóry wokół nich, a także powiększa same wargi. Zabieg kosmetyczny polega na podaniu znieczulenia miejscowego w miejscach objętych zabiegiem, a następnie wprowadzeniu cienką igłą kwasu hialuronowego pod skórę ust. Cały proces trwa najczęściej zaledwie kilka minut i jest całkowicie bezbolesny. Po jego wykonaniu przez pewien czas utrzymuje się lekka opuchlizna, która wywołana jest ingerencja ciał obcych w skórę, jednak jej zniwelowanie przebiega dość sprawnie.

Polecamy także:

    • operacja plastyczna uszu warszawa  https://www.m-estetica.pl/zabieg/chirurgiczna-korekta-usz

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny

Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach kosmetycznych jest niemal identyczny z tym występujący naturalnie w skórze człowieka, przez co nie wywołuje on żadnych reakcji alergicznych po jego zastosowaniu. Jedynym zastrzeżeniem po wykonanym zabiegu kosmetycznym jest zakaz korzystania przez dwa tygodnie z solarium sauny, a także eksponowanie ciała na słońcu. Należy pić dużo wody, dzięki czemu kwas dobrze rozłoży się po tkankach w naszym organizmie. Tak naprawdę stosowanie zabiegów kosmetycznych tego typu Jest bardzo bezpieczne, nie ma żadnych przeciwwskazań do tego. Reakcje alergiczne są niezwykle rzadkimi przypadkami, a i jeśli już wystąpią po wykonaniu zabiegu kosmetycznego, można w szybki i prosty sposób je zniwelować.

Stosowanie zabiegów kosmetycznych z wprowadzaniem kwasu hialuronowego pod skórę, jest o wiele bardziej skuteczne od stosowania preparatów skórnych z tym kwasem w składzie, wszystko przez to, że cząsteczki kwasu hialuronowego, z trudnością przenikają przez warstwy skóry w jej głąb. Dlatego jeślki oczekujesz zniewalających efektów, warto zdecydować się na zabieg kosmetyczny tego typu, który jest w pełni bezpieczny i nie zagraża w żaden sposób życiu, ani zdrowiu klientów gabinetów kosmetycznych.