Marzysz o błogim lenistwie wśród piaszczystych plaż i błękitnych wód Morza Śródziemnomorskiego? Jest dopiero styczeń, ale może warto było by już zaplanować swój wakacyjny urlop? Dzisiaj przygotowaliśmy dla Ciebie krótki poradnik organizacyjny, który ułatwi Ci zarówno planowanie wymarzonych wakacji na Sardynii. Jesteś gotów? W takim razie zaczynamy!

Krok pierwszy – planowanie…

Każdą podróż nie zależnie od tego czy jest ona bliska czy daleka należy rozpocząć od jej dokładnego zaplanowania, zwłaszcza jeżeli jesteś amatorem i do tej pory nie udawałeś się na tak dalekie wycieczki.

Na samym wstępnie ustalić należałoby termin wakacji na Sardynii (znajdź ofertę Sardynia first minute https://wakacjenasardynii.pl/), najpiękniejsza a zarazem najgorętsza temperatura panuje tam oczywiście w sezonie letnim – od maja do końca sierpnia. Co więcej wypad na tę tajemniczą włoską wyspę zorganizować możesz także we wrześniu wówczas temperatury tam panujące są optymalne, więc jeśli nie jesteś zwolennikiem upałów i żaru lejącego się z nieba to wakacje poza sezonem z pewnością Ci się opłacą i to nie tylko z tego względu.

Podróżowanie poza sezonem ma także kilka innych zalet, oprócz niższych temperatur turystów w kurortach oraz na ulicach miast będzie również mniej, dodatkowo ceny za nocleg czy wyżywienie są znacznie niższe niż do tych obowiązujących w sezonie, kiedy to sprzedawcy nastawieni są na jak największe zyski.

Wróćmy jednak do tematu naszego planowania, kiedy już ustalisz wstępny termin urlopu na Sardynii, zastanów się nad tym ile z pieniędzy z domowego budżetu przeznaczyć możesz na wakacje, pozwoli Ci to lepiej zapanować nad wydatkami związanymi z wyjazdem.

Teraz pomyśl w jaki dokładnie rejon Sardynii chciałbyś się udać – czy będzie to jedno ze starszych miasteczek, czy może jednak popularny nadmorski kurort. Pod uwagę weź to czy jesteś zwolennikiem aktywnego czy biernego spędzania wolnego czasu.

Sardynia jest niewielką wyspą pełną atrakcji turystycznych, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Wyspa położona jest na Morzu Śródziemnomorskim dzięki czemu plaże otoczone są lazurową wodą, z kolei miasta przepełnione są starożytnymi budowlami i zabytkowymi murami.

Krok drugi – organizacja wyjazdu, samodzielnie czy z biurem podróży?

Samodzielne zorganizowanie wyjazdu na Sardynię https://wakacjenasardynii.pl/ wbrew pozorom nie jest takie trudne jakby mogło się wydawać, oczywiście jeżeli będzie to Twoje pierwsze podejście możesz czuć się delikatnie zakłopotany.

Podróżowanie z biurem podróży jest dobrym rozwiązaniem w przypadku wszystkich osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu, wówczas sprawami związanymi ze zorganizowaniem całego wyjazdu zajmuje się biuro podróży, Ty jako klient nie musisz zaprzątać sobie głowy zakupem biletów lotniczych czy zarezerwowaniem noclegu. Jednak cena takich wakacji wakacji wahać się będzie w granicach 1500-1800 zł za osobę, samodzielne zorganizowanie wakacji pozwoli Ci zaoszczędzić nawet 500 zł.

Jak zatem samodzielnie wybrać się na wakacje na Sardynię? Jeśli masz już ustalony punkt docelowy swojej podróży oraz czas trwania wypoczynku to teraz nie pozostaje Ci nic innego jak zabukować bilet lotniczy oraz miejsce noclegowe. Zachęcamy do tego by skorzystać z oferty tanich przewoźników lotniczych, w ostatnich miesiącach znaczna część turystów z Polski podróżuje właśnie tym tanim sposobem. Co do noclegu to tutaj masz do wyboru standardowo hotel lub wynajęcie pokoju od osoby prywatnej, skorzystaj ze strony internetowej “airbnb”, zapoznaj się z aktualną ofertą oraz opiniami innych użytkowników a następnie wybierz coś odpowiedniego dla siebie.

Krok trzeci – pakowanie i zakup przewodników

Kropką nad “i” wszystkich etapów związanych z organizacją wakacji na Sardynii, będzie pakowanie bagażu oraz zakup przewodników. Pakowanie walizek to zmora każdego urlopowicza, jak się pakować by niczego nie zapomnieć? Najprostszym sposobem na wakacyjną sklerozę jest przygotowanie listy ze wszystkimi niezbędnymi rzeczami jakie chcemy ze sobą zabrać na wypoczynek. Pod uwagę należy wziąć dokumenty (dowód, paszport, kartę EKUZ, prawo jazdy itp., lekarstwa, odzież, kosmetyki i preparaty pielęgnacyjne. Taką listę przygotuj sobie najlepiej już na tydzień przed rozpoczęciem pakowania walizek – pamiętaj, nigdy nie odkładaj tego na ostatnią chwilę. Zwróć uwagę także na ważność wszystkich dokumentów – jeśli, któryś z nich jest nieważny bądź jego termin upływa niebawem, koniecznie skontaktuj się z właściwym urzędem w celu złożenia wniosku o wydanie nowego dokumentu.

Udaj się do księgarni lub innego punktu oferującego sprzedaż przewodników po Sardynii https://www.linkedin.com/showcase/sardynia-wczasy/ i koniecznie zaopatrz się w kilka sztuk podręcznych książeczek. Przydadzą Ci się one w szczególności jeżeli podróżujesz samodzielnie, na własną rękę. Znajdziesz tam wiele ciekawych informacji dotyczących historii i zabytków zlokalizowanych na Sardynii, które warto zobaczyć. Jeżeli jesteś smakoszem, możesz pokusić się o zakup kulinarnego przewodnika po Sardynii, który umożliwi Ci wędrówkę śladami najsmaczniejszych regionalnych potraw i przysmaków.