Gdy ktoś spotka się z problemami prawnymi, to rzadko jest w stanie sobie z nimi poradzić. Często wszelkie sprawy, które muszą być rozwiązywane prawnie, są wspierane przez adwokatów. Jednak nie może to być przypadkowy adwokat, ponieważ wtedy można trafić na kogoś, kto nie do końca jest kompetentny i wpaść w jeszcze większe kłopoty.

 

Nie korzystaj z pierwszego lepszego adwokata

W każdym zawodzie znajdują się osoby, które nie do końca są dobre w tym, co robią. Czasem osoby wybierają zawód, ponieważ tak mówili rodzice, czy też jest po prostu dobrze płatny i w tym zawodzie można liczyć na prestiż. Niestety spotkanie na swojej drodze osób, które mają takie podejście i w zawodzie znalazły się z przypadku, nie wróży niczego dobrego.

Dlatego, jeśli ktoś już ma problemy natury prawnej, to powinien korzystać z usług adwokata https://www.swiatprawa.pl , który zna się na tym, co robi, a najlepiej będzie, gdy trafi się na prawdziwego pasjonata. Taka osoba na pewno poważnie podejdzie do sprawy i przede wszystkim będzie można mieć pewność, że dobrze zajmie się sprawą i znajdzie kilka rozwiązań. Osoby, które zawód traktują z pasją, bardzo dobrze również potrafią komunikować się z klientem. Dlatego też, jeśli ktoś szuka adwokata, to powinien szukać takiego, który jest polecany przez innych i cieszy się naprawdę dobrą opinią.

 

Jaki powinien być dobry adwokat?

Gdy ktoś trafi na dobrego adwokata, to może być pewny, że sprawa, którą będzie się zajmować, pójdzie dobrze i szanse na stanięcie po stronie wygranej, stają się wyższe. Jaki jednak powinien być taki dobry adwokat ?
Przede wszystkim, dobrego adwokata można określić w jednym zdaniu, to znaczy jest to wysoce kompetentna osoba, która specjalizuje się w konkretnej dziedzinie i ma udokumentowane doświadczenie wraz z sukcesami. Taki jest właśnie wzór idealnego adwokata. Tacy oczywiście są najczęściej trudno dostępni, ponieważ cały czas zajmują się jakimiś sprawami, jednak warto szukać tych, którzy są zbliżeni do opisu. Dzięki temu można uzyskać obsługę na naprawdę wysokim poziomie.

Szukając dobrego adwokata, warto więc zwrócić uwagę na:

  • Obszar specjalizacji – powinien być on jednoznacznie ukierunkowany i pasować do sprawy, z którą ktoś chciałby udać się do tego adwokata. Jeśli adwokat specjalizuje się przykładowo wyłącznie w sprawach gospodarczych i tylko z takimi ma do czynienia, to klient może być pewny, że naprawdę zna się na tym, co robi i ma w tym doświadczenie. Takie okrojenie sobie specjalizacji wcale nie jest niekorzystne dla adwokata, ponieważ dzięki temu może skupić się tylko na konkretnych sytuacjach.
  • Praktykę – im dłużej adwokat pracuje w swoim zawodzie i zajmuje się konkretnymi sprawami, tym lepiej. Jednak na samej liczbie lat praktyki nie należy polegać. Warto sprawdzić, jak wyglądają statystyki adwokata, jeśli chodzi o ilość wygranych spraw, w stosunku do ogółu odbytych spraw. Oczywiście im więcej, tym lepiej. Jeśli adwokat często stoi na przegranej pozycji, to nie świadczy o nim dobrze, a jedynie o tym, że jest mało skuteczny.
  • Komunikację z klientem – od dobrego adwokata czuć, że interesuje się tym, co chce mu przekazać klient i że dba o relację z nim. Najlepsi, a przy tym najdrożsi prawnicy, dla swoich klientów są dostępni przez całą dobę. Dobry adwokat nie tylko wysłucha, jednak też dobrze doradzi.
  • Podejście do sprawy i procesu – W trakcie pierwszej rozmowy z adwokatem, warto zwrócić uwagę, czy sprawę traktuje poważnie i jakie stanowisko próbuje zająć. Dobrze byłoby także dowiedzieć się, czy sprawą zajmie się osobiście. Choć wydaje się to oczywiste, to czasem adwokaci zlecają sprawy swoim asystentom i innym adwokatom w kancelarii. Nie zawsze warto godzić się na takie rozwiązania, szczególnie jeśli sprawa jest delikatna i wymaga wiedzy i doświadczenia, której asystenci mogą nie posiadać. Warto także poszukać takiego adwokata, który będzie się starał rozwiązać sprawę na drodze pozasądowej. Procesy to często strata czasu i pieniędzy, a czasem wystarczy się tylko dogadać. Dlatego adwokat to nie tylko osoba, która będzie nas reprezentować w sądzie, lecz przede wszystkim osoba, która reprezentuje nasze interesy przed drugą stroną konfliktu.
  • Język obcy – niektóre sprawy, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw, mogą dotyczyć osoby lub firmy, które porozumiewają się w języku obcym. Gdy sprawa ma wymiar międzynarodowy, to warto szukać adwokata, który nie będzie miał problemu porozumiewać się w języku obcym. To znacznie ułatwi prowadzenie sprawy.

Te kryteria, to zaledwie garstka tego, pod jakim względem należy oceniać dobrego adwokata. Choć trochę tego jest i niektórym może się wydawać, że to przesada, to jeśli komuś naprawdę zależy na wygranej sprawie, to warto stawiać jak najwyższy próg wyboru. Im lepszy prawnik, tym większa szansa na dobre rozwiązanie sprawy.

Klimkowski kancelaria prawna
Al. T. Kościuszki 40 lok. 10
90-427 Łódź
42 208 88 42
www.klimkowski-kancelaria.pl