Co należy wiedzieć przed wyborem implantu zęba? Jeśli z jakichkolwiek przyczyn nie mamy zęba, w większości każdy z nas szuka rozwiązań, dzięki którym mógłby ten problem rozwiązać i tego kompleksu się pozbyć. Branża stomatologiczna jest dziś niezwykle szeroka i możliwości wyboru najlepszego z możliwych rozwiązania jest naprawdę bardzo dużo. Jedną z najczęściej wybieranych opcji są implanty zębów, które dają możliwość wykonania najwyższej jakości usługi, która zaprocentuje pięknym, pełnym uśmiechem.

Zanim jednak zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie nie mając przy tym fachowej wiedzy, warto byśmy zaznajomili się z tematem, zobaczyli, czym jest implantologia, jak wygląda sam zabieg, jak należy się do niego przygotować. Im więcej wiemy, tym bardziej jesteśmy spokojni i pewni, że wybraliśmy najlepsze dla nas rozwiązanie.

Implanty stomatologiczne http://moje-implanty.pl/ są to tytanowe śruby, które imitują korzeń i po wkręceniu ich do kości, wrastają one w nią, tworząc podstawę do przykręcenia do niego sztucznego zęba. Choć implantologia nie jest tania i trzeba liczyć się z dużymi jej kosztami, to bez wątpienia jest ona bardzo bezpieczna, a do tego również i skuteczna, czyli taka, jakiej oczekuje klient. Pragnąć mieć piękny uśmiech, wybór takiego produktu jest w stanie w 100% spełnić oczekiwania, wymagania i potrzeby każdego pacjenta.

Czy implanty stomatologiczne są bezpieczne?

Jedną z zasadniczych kwestii, które są dla nas niezwykle ważne jest bezpieczeństwo stosowania tego typu rozwiązania. Prawdą jest, że kiedy pojawiły się one w latach 60 – tych znacząco różniły się od tych, które w chwili obecnej dostępne są na rynku. Dziś implanty zębów https://doboszimplanty.pl są w pełni bezpieczne i doskonale zastępują one korzenie. Co więcej, implantologia wciąż idzie do przodu, a to sprawia, że sama usługa jest również zdecydowanie bardziej bezpieczna.

Jak długo trwa cała procedura wszczepienia implantów?

Samo wszczepienie implantu nie trwa długo, ale zanim będziemy cieszyć się w pełni nowym zębem, musimy uzbroić się w cierpliwość. Na początku odbywa się wizyty, które mają na celu sprawdzenie stanu jamy ustnej, wykonanie badania RTG, określenie planu działania. Następnie robi się otwór wwiercając się w kość. Jeśli ubytek kości jest zbyt duży, wykonuje się zabieg mający na celu ją nadbudować. Po takim zabiegu czeka się od trzech do sześciu miesięcy, w zależności od tego, gdzie ma się znaleźć taki implant, aż ten wrośnie w kość i będzie pełnił rolę korzenia. Po określonym czasie, ponownie nacina się to miejsce i wstawia się specjalną śrubę gojącą, dzięki której proces gojenia się tkanki przebiega jeszcze sprawniej, a dodatkowo dziąsło uzyskuje odpowiedni kształt. Po dwóch tygodniach można wstawić koronę, czyli sztuczny ząb.

Czy implanty zębów są lepsze, niż standardowe uzupełnienia protetyczne?

Implanty zębowe – powiew przyszłości w gabinecie dentystycznymJeszcze do niedawna większość osób decydowała się na standardowe uzupełnienia protetyczne. Czym więc takie działania są? Szlifuje się zęby sąsiadujące z miejscem ubytku i na tych zębach mocuje się tak zwany most protetyczny. Ze względu na to, że zdrowe zęby zostają przy takich zabiegach znacząco naruszone, implanty zębów okazują się być dużo lepszym rozwiązaniem, bo w żaden sposób takie rozwiązanie nie obciąża sąsiednich zębów. Co więcej takie mostki bardzo często się ruszają, powodują dyskomfort, częste wizyty u dentysty, a implanty dzięki wrastaniu tytanu w kość stają się tak samo mocne, jak prawdziwe zęby. Nic się nie rusza, nie obsuwa, nie haczy. Pełnia wygody gwarantowana, bez względu na to, czy decydujemy się na jeden ząb, czy na wykonanie w całości wszystkich zębów.

Kiedy jest najlepszy moment, by implanty zębów mogły być wszczepione?

Co należy wiedzieć przed wyborem implantu zęba?
Co należy wiedzieć przed wyborem implantu zęba?

Zastanawiając się nad tym, gdzie jest najlepszy czas na to, by wypełnić lukę w naszym uzębieniu, z pewnością okresem do tego najbardziej korzystnym jest 8 – 12 tygodni. Przez pierwsze bowiem dwa do trzech miesięcy po usunięciu zęba, w danym miejscu usunięcia tworzy się nowa kość. Sam proces zaniku tkanki kostnej odbywa się zdecydowanie później. W momencie, gdy postawimy na implanty zębów, wówczas tytanowa śruba zastępuje niejako korzeń, łączy się z kością i tego ubytku nie ma. Sam implant bowiem pobudza kość do działania, regenerując tkankę i w odpowiedni sposób ją uzupełniając. Kiedy implant zintegruje się z kością, wówczas do śruby można przymocować wybraną wcześniej koronkę, która idealnie będzie odwzorowywać ząb, tworząc na nowo piękny uśmiech bez jakichkolwiek braków.

Wiele osób zastanawia się nad tym, czy posiadając implant zęba https://www.jsf.edu.pl/implanty-zebow-powiew-przyszlosci-w-gabinecie-dentystycznym/ można bez problemu jeść każdy rodzaj pożywienia, gryźć, żuć, czy w pełni śmiać się, bez obawy, że ząb nam wyleci. Spokojnie. Implanty zębów to najwyższa jakość produktów w świecie stomatologii. Sztuczny ząb w takim wykonaniu w pełni przejmuje funkcje zęba i zachowuje się tak samo, jak ten naturalny. Nie musimy więc w żaden sposób obawiać się, że ten nam wyleci lub pojawią się jakiekolwiek ograniczenia kulinarne. Ten wybór to najlepsze, co każdy może wybrać.