Apartamenty inwestycyjne nad morzem to stosunkowo nowy obszar dla polskich inwestorów. Ale rozwijający się rynek oznacza mniejszą konkurencję i większe przychody dzięki naturalnemu wzrostowi cen i popytu. Biznes mieszkaniowy to inwestycja w nieruchomości. Apartamenty są nadal tańsze od wybudowania domu, a inwestorowi od razu oferowane są usługi zarządzania. Nie trzeba martwić się kampanią marketingową, wyszukiwaniem najemców oraz ich obsługą. Wszystko to przejmuje operator.

Dochody z apartamentów inwestycyjnych nad morzem

Dochody pochodzą z opłat najemców za wynajem apartamentu inwestycyjnego nad morzem. Plus korzyść z rosnącej ceny: na etapie budowy teren jest tańszy i drożeje w miarę postępu budowy. Czyli musisz kupować tylko na etapie budowy? Niekoniecznie. Gdy kompleks jest oddany do użytku, znana jest wartość katastralna, a tym samym dokładna kwota, jaką wyniesie podatek od nieruchomości, łatwiej obliczyć szacunek i rentowność. Ale wraz z ukończeniem kompleksu ceny mieszkań rosną, więc wynajęcie mieszkania z góry = zarabianie na wzroście wartości aktywa.

System wypłacania uzyskiwanych zysków inwestorom jest dość zróżnicowany. Kto je wypłaca? Są one przekazywane przez dewelopera https://marina-developer.pl, który wybudował obiekt lub przez współpracującego z nim zarządcę, który wykonuje wszystkie prace związane z wynajmem. Jak wygląda roczny zysk z wynajmu apartamentów inwestycyjnych nad morzem? Analizując stawki takie zyski osiągane są w granicach 7-8%. Posiadając na własność apartament można zarobić w ciągu roku od 17 do 40 tysięcy.

Kto będzie szukał gości? Oczywiście operator obiektu z apartamentami inwestycyjnymi nad morzem. Ale nikt nie zabrania samodzielnego angażowania się w pozyskiwanie gości i nowych inwestorów.

Czym zajmuje się operator obiektu lub firma zarządzająca?

  • Obsługuje gości.
  • Opracowuje strategię marketingową, sporządza kosztorys i organizuje promocję obiektu i apartamentów inwestycyjnych nad morzem wszelkimi dostępnymi środkami.
  • Opracowuje (samodzielnie lub zatrudniając wykonawcę) stronę internetową obiektu i ją promuje.
  • Wykonuje badania popytu, oczekiwań potencjalnych gości.
  • Przyciąga gości, zawiera z nimi umowę wynajmu, rezerwuje pokoje, sporządza harmonogram rozliczenia apartamentów.
  • Analizuje opinie i recenzje gości, na ich podstawie reguluje usługę lub strategię marketingową.

Im lepiej operator wykonuje swoje funkcje, tym większy zysk uzyskuje, a inwestor może w każdej chwili sprawdzić wszystkie raporty i statystyki na koncie osobistym, sprawdzić faktury i płatności na stronie dostawców mediów i energii. W tym momencie ryzyko jest minimalne.

Czy mogę mieszkać we własnym apartamencie inwestycyjnym nad morzem?

Z pewnością tak. Ale ponieważ firma zarządzająca już zaplanowała gości, logiczne jest skoordynowanie tej kwestii. Informujesz operatora, kiedy i na jak długo zamierzasz zająć swój apartament, a zarządca usuwa pokój z planu wynajmu, kampanii reklamowej i oznacza go jako niedostępny do rezerwacji.

Korzyści z bycia właścicielem apartamentów inwestycyjnych nad morzem

Życie blisko morza. Romantycy, którzy chcą dłużej przebywać nad morzem:

  • Niedaleka linia brzegowa to morze na wyciągnięcie ręki.
  • Śpij przy dźwiękach fal i krzyku mew.
  • Wspaniałe zachody i wschody słońca.
  • Lecznicze powietrze.

Inwestycja. Doskonała okazja do inwestowania w rentowne apartamenty inwestycyjne nad morzem https://marina-developer.pl/nowe-mieszkania-i-apartamenty-nad-morzem/ i zarabiania z nic nierobienia:

Wszystkimi niuansami, od sprzątania lokalu i opłacania rachunków po reklamę i przyciąganie klientów, zajmuje się firma zarządzająca, a nie Ty. Udział operatora jest ustalany na początku współpracy.

Rekreacja + dochód pasywny

Będziesz miał okazję częściej zmieniać sytuację, zyskać siłę do nowych osiągnięć, zainspirować się i stać się bardziej efektywnym. Jednocześnie nie musisz dokładnie planować podróży, czekać na zniżki na bilety lotnicze ani oszczędzać. W końcu masz własne apartamenty blisko morza. A kiedy jesteś zajęty pracą zawodową, operator wynajmuje Twoją nieruchomość i zarabia pieniądze.

Kupno apartamentów inwestycyjnych nad morzem to zawsze opłacalna inwestycja

Apartamenty inwestycyjne nad morzem
Apartamenty inwestycyjne nad morzem

Polski rynek nieruchomości wykazuje stabilny i pewny wzrost budowy nowoczesnych kompleksów, które są wysokiej jakości i są reprezentowane przez różnorodną architekturę. Szeroki wachlarz ofert generuje żywy popyt ze strony inwestorów. W związku z tym rośnie sprzedaż nieruchomości, przy czym znaczna część inwestycji jest własnością osób które zakupiły apartamenty inwestycyjne nad morzem. W tej chwili inwestowanie w mieszkania na wybrzeżu Morza Bałtyckiego jest opłacalne i obiecujące, zwłaszcza na etapie budowy.

Polska stale odkrywa tego typu biznes, a inwestorzy doceniają jego zalety. Kupując apartamenty https://www.original.com.pl/apartamenty-inwestycyjne-nad-morzem/ w takim kompleksie, właściciel może oczywiście sam w nich zamieszkać, ale coraz częściej nieruchomość jest wykorzystywana na dochód pasywny – wynajmuje się je gościom. Miejscowość położona nad brzegiem morza, jest idealną lokalizacją, jeśli jesteś zainteresowany kupnem apartamentu dla siebie lub do wynajęcia. Pierwszą rzeczą, która przyciąga gości do tego miasta, jest oczywiście Morze Bałtyckie. A stały napływ turystów przyczynia się do rozwoju infrastruktury, powstają nowe osiedla, hotele, centra rozrywki, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjnym dla inwestorów chcących kupić apartamenty inwestycyjne nad morzem.