Laserowe usuwanie tatuaży: jeśli masz tatuaż, którego nienawidzisz lub stary i wyblakły, możesz go zakryć innym tatuażem lub usunąć laserowo.

Czy usuwanie tatuaży laserowych naprawdę działa?

Laserowe usuwanie tatuaży
Laserowe usuwanie tatuaży

Odpowiedź na to pytanie jest uzależnione od tego, ile będziesz miał sesji. Laser pozwala rozjaśnić tatuaż lub całkowicie go usunąć. Większość osób po laserowym usunięciu tatuażu nie odnotowuje żadnych niepożądanych reakcji. Nie licz na to, że będzie to tylko jeden zabieg. Jednakże, jeśli jesteś cierpliwy i wytrwasz, na pewno zobaczysz po każdej sesji znakomite rezultaty. Po pierwszych 1-3 sesjach może pojawić się minimalne widoczne rozjaśnienie, ale to nie znaczy, że proces nie działa. Przy wystarczającej ilości zabiegów możesz spodziewać się czystej skóry, tak jakbyś nigdy jej nie tatuował. Podczas każdej sesji laser oddziałuje na tatuaż, wysyłając energię do skóry. Rozbija niektóre cząsteczki tuszu, które składają się na Twój tatuaż. Twój krwioobieg usuwa te rozerwane plamki tuszu, pozostawiając mikroskopijne przerwy. Cząstki tuszu są transportowane do układu limfatycznego, który następnie usuwa powoli tusz z ciała w ciągu 4-6 tygodni.

Po 4-6 tygodniach od zabiegu laserowego, możesz się zdecydować na kolejną serię. W ten sposób zostanie rozbita jeszcze większa ilość cząsteczek tuszu. Zdecydowanie tatuaż https://www.luckyseven.pl/ z Warszawy się zmniejszy po 2-3 seriach. Po każdym zabiegu intensywność lasera może być stopniowo zwiększana. Dodatkowo przyczyni się to do rozjaśnienia skóry. Dlatego będziesz widzieć postęp w usuwaniu tatuażu.

Czy laserowe usuwanie tatuażu jest skuteczniejsze w niektórych przypadkach?

Laserowe usuwanie tatuaży https://www.naszekujawy.pl/jak-wybrac-studio-tatuazu/ okazało się skuteczne w przypadku wszystkich karnacji. Osoby z jaśniejszą skórą mogą potencjalnie doświadczyć przebarwienia (przyciemnienia skóry), a osoby o ciemniejszej karnacji mogą doświadczyć hipopigmentacji (rozjaśniania skóry) podczas leczenia. Najczęściej taki efekt uboczny jest krótkotrwały. Aby zminimalizować ryzyko wystąpienia takich problemów, standardowo rozpoczyna się od ustawienia laseru na niskim poziomie. W ten sposób tatuator sprawdza, jak skóra klienta reaguje na pierwsze leczenie. Następnie może zwiększyć intensywność lasera podczas każdej kolejnej sesji. Jest to najczęstszy powód, dlaczego najczęściej klienci nie widzą natychmiastowej poprawy.

Czy laser może uszkodzić skórę?

Zawsze istnieje niewielkie ryzyko hipopigmentacji lub przebarwień. Efekt jest zwykle tymczasowy. Jeśli wystąpi ten problem, profesjonalista może zmienić ustawienie lasera, aby uniknąć dalszych uszkodzeń. Może też zalecić wydłużenie czasu pomiędzy kolejnymi sesjami. W ten sposób skóra może dłużej się regenerować.

Uwaga, jeśli wystąpią pęcherze, powinny szybko zniknąć i nie powinny być powodem do niepokoju. Można różnie reagować na etapy usuwania tatuażu za pomocą lasera. Pęcherze powstają najczęściej wtedy, gdy laser atakuje niebieski i zielony tusz. Jeśli tak się stanie, nie wpadaj w panikę. Po prostu zastosuj maść, która zawiera witaminę E. Przyspiesza gojenie się skóry. Problem powinien zniknąć w ciągu 24-48 godzin.

Czy laser usuwa wszystkie kolory tuszu?

Bez względu na to, jakie kolory ma Twój tatuaż, laser będzie skuteczny. W ciągu pierwszych 4-5 sesji usunięty zostanie czarny tusz, a następnie czerwony, purpurowy, błękitny, zielony itd.

Czy taki zabieg jest bolesny?

Laserowe usuwanie tatuażu może powodować niewielki dyskomfort. Czas zabiegu będzie uzależniony od wielkości tatuażu i umiejętności technika, obsługującego laser. Dobry technik stara się, aby zabieg był jak najkrótszy. Jednocześnie jest niezwykle staranny. Jeśli obawiasz się, że nie będziesz w stanie wytrzymać krótkotrwałego dyskomfortu podczas sesji, nie martw się. Jest kilka opcji, które mogą Ci pomóc. Możesz wybrać krem z lidokainą. Jest na receptę i nakłada się go 30-45 minut przed wizytą. Możesz też kupić środek znieczulający miejscowo, dostępny bez recepty. Wiele studiów oferuje też urządzenia do schładzania skóry podczas laserowego usuwania tatuażu. Urządzenia wydmuchują zimne powietrze przez wąż, który można kontrolować. Przyniesie natychmiastową ulgę. Możesz również poprosić o nałożenie specjalnego plastra znieczulającego na 10-15 minut przed zabiegiem.

Czy można usunąć tylko część tatuażu?

Tak, możesz usunąć tylko fragment tatuażu. Możliwości zmiany tatuażu są nieskończone, ponieważ laserowe usuwanie tatuażu nie musi się wiązać z całkowitym zatarciem tatuażu. Jest to bardzo precyzyjna procedura. Dlatego laser może być zastosowany tylko do tych elementów tatuażu, które chcemy usunąć.

Jak wygląda procedura?

Niezależnie od tego, czy chcesz całkowicie usunąć tatuaż, czy tylko go rozjaśnić, ogólna procedura jest taka sama. Rozpoczyna się od konsultacji, podczas której Twój tatuaż z Warszawy zostanie zmierzony. Zostaną także odnotowane jego cechy, np. kolory. Po ustaleniu ceny za sesję, możesz od razu zgodzić się na pierwszy zabieg lub przełożyć go na późniejszy termin. Po pierwszej sesji odczekaj 4-6 tygodni, aż Twoje ciało pochłonie rozbitą farbę. Po 2-3 sesjach stary tatuaż może być całkowicie rozjaśniony. Między kolejnymi zabiegami trzeba odczekać 4-6 tygodni.

Lucky Seven studio tatuażu
Chmielna 13,
00-021 Warszawa
500 777 777
www.luckyseven.pl