Ubranka dla dzieci jak dla dorosłych do złudzenia przypominające stylizacje rodziców to jeden z widocznych trendów w modzie dziecięcej. Nikogo nie dziwi już widok małego chłopca w kaszkiecie i eleganckich spodniach a kant. Dziewczynki noszą jedwabne apaszki, sukienki w stylu pin-up i lakierowane czółenka. Chociaż kilkulatków niewiele interesują najnowsze trendy w modzie, to wielu rodziców stara się za nimi podążać. Konta rodziców-influencerów w mediach społecznościowych pełne są zdjęć ich pociech w ubraniach dziecięcych jak dla dorosłych. Nie da się ukryć, że wystrojone maluchy wyglądają uroczo i bardzo szykownie. Może nie są to stroje do codziennych zabaw z rówieśnikami, ale podczas specjalnych okazji prezentują się naprawdę świetnie. Co trzeba widzieć o ubraniach dziecięcych przypominających stroje dla dorosłych? Gdzie szukać inspiracji i na co zwrócić uwagę, kompletując dziecięcą garderobę?

Dorosłe stylizacje dla dzieci – co wybrać?

Ubranka dla dzieci stylizowane na stroje dla dorosłych są często wiernymi kopiami projektów znanych domów mody. Stroje takie nawet ceną niewiele odbiegają od swoich większych pierwowzorów. Również w sklepach najbardziej znanych odzieżowych sieciówek aż roi się od ubranek  w stylu dorosłej elegancji. Z łatwością kupimy elegancie koszule i garnitury dla chłopców, nawet tych najmłodszych. Stylizację uzupełnić można o muszkę, szykowny kaszkiet czy skórzane mokasyny. Na mniej zobowiązujące wyjścia małego eleganta wystroić można w koszulkę polo, do złudzenia przypominającą tę ojca czy krótkie spodnie zaprasowane na kant. Nawet zwykłe dżinsy dostępne są w wersjach typowo dziecięcych, z nadrukami kreskówkowych postaci i w stylu bardziej dojrzałym, o prostym kroju i bez ozdób.

Kreacji dla dziewczynek, przypominających ubrania mam czy starszych sióstr, jest jeszcze więcej! Eleganckie jedwabne sukienki w stylu pin-up, pasujące do nich skórzane opaski na włosy, małe torebeczki, lakierowane balerinki… Do tego apaszki, bluzki z żabotem lub eleganckim kołnierzykiem, małe żakiety i ołówkowe spódniczki. W takich stylizacjach dziewczynka wygląda jak mała dama, co podkreśli charakter każdego ważnego wyjścia czy rodzinnej uroczystości.

Jak wybierać ubranka dla dzieci stylizowane na stroje dorosłych?

Ubranka dla dzieci jak dla dorosłychWybierając ubranka dla dzieci stylizowane na stroje dorosłych należy kierować się tymi samymi zasadami co zwykle. Dziecięce ubrania muszą być nie tylko ładne, ale przede wszystkim wygodne i bezpieczne. Należy więc zwrócić uwagę na materiały, z których wykonane są stroje. Nawet te wyglądające na bardzo dorosłe, mogą być przecież uszyte z miękkich dzianin, przyjaznych dla skóry dziecka.

Eleganckie stroje nie powinny również krępować ruchów dziecka Muszą być na tyle wygodne, aby dziecku nie sprawiało większej różnicy, co zostało ubrane. To istotne. Dla dziecka moda ma znaczenie drugorzędne. Na pierwszym planie jest zawsze komfort, wygoda i dobra zabawa. Realizując swoje koncepcje estetyczne nie można zapominać o małym modelu czy modelce. Wystrojeni przez rodziców nadal muszą czuć się swobodnie. Lepiej zrezygnować więc z kłopotliwych zapięć, wiązań pod szyją czy ciasnych rękawów.

Gdzie szukać inspiracji na stylizacje dla dzieci?

Inspiracje dla tworzenia własnych zestawów ubranek dla dzieci jak dla dorosłych stanowić mogą czasopisma modowe czy portale internetowe, zajmujące się tą tematyką. Źródłem pomysłów może być też wycieczka po sklepach odzieżowych i zapoznanie się z ofertą przeznaczoną dla dzieci. Można się zdziwić jak wiele dziecięcych ubranek utrzymanych jest w takiej „dorosłej” konwencji estetycznej!

Warto również pytać dziecka, co mu się podoba, co chciałoby założyć. Kilkulatki potrafią mieć już bardzo sprecyzowane gusta! A co jeśli  w odpowiedzi usłyszymy, że najlepsza będzie koszulka z dinozaurem albo dżinsowe szorty z Myszką Miki? Cóż, czasem warto zrezygnować z zapędów stylisty. Może dla odmiany poszukać stroju dla dorosłego z dziecięcym motywem z kreskówki?

Jak samodzielnie stworzyć kreacje dla dzieci  jak dla dorosłych?

Przeszkodą w strojeniu dziecka w ubranka jak dla dorosłych może być ich spory koszt. Dzieci tak szybko rosną, że nowy garniturek kupiony dla rocznego malucha zostanie zapewne użyty raz. Zanim pojawi się kolejna okazja, dziecko zdąży z niego wyrosnąć. Co zrobić, kiedy nie chcemy rezygnować z możliwości modnego ubrania pociechy ale nie uśmiecha nam się wizja wielkich wydatków?

Dobrym pomysłem jest dokupienie pojedynczych elementów dorosłej garderoby dla stworzenie spójnej stylizacji. Można wykorzystać niektóre z posiadanych ubrań, a kupić jedynie dodatki. Elegancka mucha, jedwabna apaszka, kaszkiet czy kapelusik z kwiatkiem pozwolą stworzyć elegancką całość. Czasami do dżinsów i białego polo wystarczy założyć modne szelki i klasyczny kapelusz, by maluch zmienił się w prawdziwego eleganta. Zaletą takiego rozwiązania są nie tylko niewysokie koszty, ale również zachowanie wygody codziennego stroju.

Podsumowując – ubranka dla dzieci jak dla dorosłych mogą stanowić ciekawy punkt wyjścia do eksperymentów z modą. Możliwe, że dziecko doceni możliwość pokazania się w stroju przypominającym kreacje rodziców. Nie wolno jednak zapomnąć, że priorytetem powinna być wygoda wybieranych ubranek. Nawet najbardziej wyszukany strój nie powinien krępować swobody dziecięcych ruchów.